no comments

Çocukla Nereye: “Happy Nest”

2. doğumum için Amerika-Boston’a gittiğimde bu kez yanımda 2,5 yaşına yaklaşan oğlum Ömer de vardı. Mevsim yazdı, harikaydı ve biz doğuma kadarki 2 ayın her günü bir yerlere gezmeye çıkıyorduk. Çocuklara özel o kadar farklı ve güzel yerler vardı ki, dönerken aklım en çok oralarda kalmıştı. Keşke İstanbul’da da çocuklar için bu kadar alternatif olsa diye düşünüyordum. Özellikle de çocuk kütüphaneleri anlamında…İşte Etiler’de bulunan Happy Nest, bu konudaki açlığımı en doyuran yerlerden oldu.

Happy Nest, içinde çok geniş bir kitaplığı bulunan, Türkiye’deki oyuncakçılarda/kitapçılarda bulamayacağınız türde birçok ithal oyuncak ve kitap satan, her yaş grubundan bebekler-çocuklar için haftanın her günü birkaç tane aktivite düzenleyen, alt kattaki mutfağında sağlıklı yemekler çıkaran, benim için İstanbul’da gidilebilecek en güzel yerlerden biri. İnternette yer araştırırken denk gelmiştim ve müdavimi oldum. “Happy Nest’e neden gidilir” in cevabı bir tane değil, bunları toparlamam gerekirse:

  • Kitap ve oyuncak alışverişi için: Türkçe kitapların yanı sıra en geniş İngilizce kitap arşivini sunuyor bizlere. Oyuncakları benim yurtdışında bulup Türkiye’de bulamadığım bir çok çeşidi kapsıyor, inanılmaz. Her yaş grubu için ürün bulmanız çok kolay. Kitapların yanı sıra eğitici kartlar, boya kalemleri, defterler de mevcut.
  • Yemek yemek ya da bir şeyler içmek için: Happy Nest’in doğal ve büyük oranda organik mutfağına hem siz hem de çocuğunuz bayılacak diye düşünüyorum. Benim favorilerim tam buğday el açması gözlemeler, tam buğday organik mantı ve köfte tabağı. Alt katta çocuklara özel boyutlardaki şık masa ve sandalyelerde yemek yerken çocuğunuza okunabilecek kitaplar ya da oynanabilecek oyuncaklar mevcut masalarda. Cafe’nin hemen önü toprak bahçe. Oraya karşı yiyip içmek yetişkinler için de büyük zevk. Yetişkinler için de masa ve sandalyeler mevcut tabii ama çocuklarınki de oldukça rahat! Haftasonu kahvaltı, brunch için ya da haftaiçi bir kahve molası için zaman ayırabilirsiniz. Eminim memnun kalacaksınız. Fiyatlar hakkında bilgi vermek adına, 1 porsiyon yayla çorbasının 18 TL, köfte porsiyonun 32 TL, gözlemelerin de 22 TL civarında olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca zaman zaman haftasonları ücretsiz tadımlar yapılıyor. Örneğin geçtiğimiz haftasonu domates soslu organik makarna tadımı vardı ve çok lezzetliydi.
  • Etkinlikler için: 6 aydan 9 yaşa kadar minikler için her ay etkinlik takvimi yayınlayan Happy Nest’te çocuğunuz marangoz, mutfak, tasarım, küçük girişimciler, ingilizce oyun, fransızca oyun, anne bebek dansı gibi atölyelerin yanı sıra minik eller, efsaneler, masallar ülkesi, kuklalarla kitap okuma, bubble show gibi etkinliklere katılabilir;   aikido veya farkındalık-dikkat eğitimlerinde yer alabilir. Her biri instagram hesaplarından duyuruluyor. Ücretlere gelince, benim 4 yaşındaki oğlum için kayıt yaptırdığım aktiviteler 80 TL idi ve 1 saat süresindeydi. Çeşit değiştikçe fiyat değişiyor olabilir. INstagramdan ilginizi çeken etkinlikler hakkında, yazının altında verdiğim telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sadece bebek ve çocuklar için değil, yetişkinler için de atölyeler oluyor. Örneğin bu hafta “Probiyotik Kırmızı İçecekler” atölyesi ile yetişkinler buluştu.
  • Doğum günü organizasyonları için: Happy Nest 3 katlı müstakil bir evde. Giriş katında solda kütüphane yer alıyor, sağ tarafta oyuncaklar, satıştaki kitaplar ve diğer ürünler. Üst kat ise atölyeler için kullanılıyor. Alt katta da bahsettiğim gibi miniklere özel tasarlanmış kısım var bu kısım çok şık. Bahçeye açılıyor olması ayrıca keyifli. Bu sebeple doğum günü organizasyonları için birebir.
  • Ya da sadece rahat bir nefes alıp, miniğiniz bahçede oynarken kahvenizi yudumlayarak kitap okumak veya laptopunuzdaki işleri halletmek için! 

Aşağıda mekanda çektiğim fotoğrafları görebilirsiniz, oradaki anlarımızın 1 dakikalık kısa bir videosunu izlemek isterseniz de ana menüden ilgili sekmeyi tıklayarak instagram profilime ya da youtube kanalıma geçmeniz yeterli!

Keyifli gezmeler!

Zeynep Bartın

www.benannemioldum.com

Ben anne mi oldum instagram sayfası için tıklayınız!

Happy Nest iletişim:

0212257 85 85
0212 257 87 87

Happ Nest Instagram için tıklayın!

Reply